HAREHULE – Donice Terrazzo

+48 665 111 800

PL / EN

Donica XXL

Oto owoc pracy ostatnich miesięcy

Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Upór i trud się opłaciły. Nie było łatwo, ale przyznajcie sami – robi wrażenie. Przedstawiamy Wam donicę XXL.

Model tego rozmiaru przygotowywaliśmy rok przed wykonaniem ostatecznej formy. Poprzeczka została postawiona wysoko – kształt miał dokładnie odzwierciedlać kształt naszych mniejszych donic.

Praca nad tak dużym modelem była trudna nie tylko ze względu na jego gabaryty (model jest toczony na kole z gipsu), lecz również ze względu na jego ciężar. Nasza donica XXL waży ok. 90 kg! Przed pierwszym zalaniem formy konieczne było skorzystanie z pomocy dodatkowego sprzętu. Nieocenioną pracę wykonał… dźwig, który utrzymywał formę z masą betonową na stole wibracyjnym i przenosił zalaną formę na stół do stygnięcia.

Ciężar donicy to jej największy atut. Jest solidna i trwała. Nie przewróci jej żaden wiatr, nie padnie łupem żadnego złodzieja. Doskonale sprawdzi się w warunkach zewnętrznych – będzie wyjątkową ozdobą każdego ogrodu lub tarasu. Jesteśmy także przekonani, że zjawiskowo zaprezentuje się w przestronnym wnętrzu, będąc idealnym miejscem dla okazałej roślinności.