HAREHULE – Donice Terrazzo

+48 665 111 800

PL / EN

Kolory, barwy i odcienie

Barwimy beton w masie

Jeden z najciekawszych i najbardziej twórczych etapów tworzenia donicy przychodzi w momencie nadawania koloru. Pracochłonny to etap. Barwimy beton w masie – daje nam to pewność trwałości koloru. I nie używamy gotowych barwników. Jesteśmy przekonani, że barwy uzyskane przez nas wyłącznie w sposób naturalny są najciekawsze i niepowtarzalne. Kamienie, których używamy w takiej wyjątkowej oprawie, wyglądają po prostu najładniej. Odcienie i barwy uzupełniają się zaskakująco dobrze.

Dlatego długo i starannie szukamy odpowiedniego składnika, który po połączeniu z betonem i wybranym kamieniem utworzy nie tylko ciekawy kolor, ale przede wszystkim twardy i wytrzymały materiał. Bo beton „nie przyjmuje” wszystkiego. Fascynujące i irytujące zarazem jest to, że do samego końca nie wiemy, jaki kolor betonu uzyskamy i czy, dodając wybrany składnik barwiący, beton odpowiednio zastygnie, tworząc odporny materiał.

Barwienie betonu to proces wymagający wielu testów i prób. Poszczególne etapy procesu tworzenia donicy wpływają na ostateczny jej wygląd. Mieszanie, szlifowanie i impregnacja zmienia znacząco nie tylko barwę betonu, ale często również sam kolor. Efekt jest zaskakujący za każdym razem.