O nas

HAREHULE to niewielka pracownia zlokalizowana na południu Polski. Ręcznie tworzymy donice, od początku do samego końca. Szlifujemy beton nadając mu ostateczny kształt donicy. Szlifujemy aby odsłonić kamień i nadać przyjemną w dotyku fakturę.

Kształt donicy musi współgrać z rośliną. Nasze myśli są zajęte rozważaniem nad kształtem przez cały czas. Obecny kształt to to efekt wielu szkiców i rysunków ołowkiem na kartce, na kartonie i na ścianie. Zaprzyjaźniony z nami Artysta pracuje nad modelem a produkt surowy wykonujemy tradycyjną metodą odlewniczą już w naszej pracowni. Materiał, z którego wykonujemy donice to tradycyjny ciężki beton z dodatkiem piasku i naturalnego kamienia. Każda donica jest wynikiem wielu prób materiału i doboru odpowiednich proporcji składników. Donice impregnujemy dwukrotnie. Nasz materiał jest wytrzymały i testowany w warunkach zewnętrznych, również zimą. Wciąż ulepszamy i znajdujemy nowe rozwiązania.

Barwimy beton w masie. Daje nam to pewnośc trwałości koloru. Ten etap jest najbardziej twórczy i ekscytujący dlatego zajmuje nam najwięcej czasu. Długo szukamy odpowiedniego składnika, który po połączeniu z betonem i wybranym kamieniem utworzy ciekawy kolor i twardy, wytrzymały materiał. Beton nie przyjmuje wszystkiego. Kolor i odcień każdej donicy to efekt wielu testów i dodawania barw pochodzenia naturalnego. Jesteśmy przekonani, że tylko takie barwy są niepowatarzlne i najciekawsze.

Napisz do nas

Jesteś zainteresowany współpracą lub indywidualnym zamówieniem? skontaktuj się z nami...


© Harehule. All rights reserved.

Powered by Yootheme & DJ-Catalog2 Dynamic Content Extension by Indico S.C. - sklepy internetowe .